Larnaka

2019-05-25

Važiavome į Kiprą savarankiškai, be kelionių organizatorių pagalbos. Svarbiausia yra teisingai pasirinkti maršrutus ir viešbučius. Kad kelionė taptu švente.
Norint važiuoti miesto autobusu, reikia pasikelti vienu aukštu aukščiau, išeiti iš oro uosto, pereiti rampą ir pasukti į kairę. Larnakos autobusų maršrutai yra su dėlioti taip, kad abu maršrutai į miestą ir iš jo eina per oro uostą ir sustoja toje pačioje stotelėje, bet tai būna tik pusiaukelė, o ne galutinė stotelė(reikia klaust vairuotojo į kurią pusę važiuos).
Miesto autobuso bilieto kaina 1,5 eur., visame Kipre. Dienos bilietas 5 eur.

Vietos gyventojų teigimu, Larnakos istorija prasidėjo daugiau nei prieš 6000 metų ir ją įkūrė Nojaus anūkas. Iš tikrųjų, miestas pasirodė pasaulio žemėlapyje apie XIII a. Pr. Kr. Kittim pavadinimų.
Larnaka ir jos lankytinos vietos
Larnakos pilis
Pilis buvo pastatyta Viduržemio jūros pakrantėje XIV-ojo amžiaus pabaigoje Lusignano dinastijos karaliaus Jokūbo įsakymu. Šis monarchas norėjo apsaugoti savo turtą, buvo pastatyta grandinė įtvirtinimų Kipro pakrantėje. Pastatyta gynybinė sistema Prancūzijai nelabai padėjo, kaip ir Veneciečiaim, kurie juos pakeitė. Kalbant apie turkus, kurie perėmė salos kontrolę, jie pagerino ir išplėtė Larnakos pilį. Todėl tvirtovė susideda iš kelių dalių, nes buvo pastatytą skirtingais laikais.
Šiuo metu Larnakos pilis yra istorinis muziejus, kuriame eksponuojami eksponatai apie daugialypę Kipro kultūrą.
Kebir-jami Didžioji mečetė
Šalia tvirtovės yra Didžioji mečetė, kurios minaretas pakyla virš aplinkinių namų. Šis viduramžiais pastatytas pastatas buvo krikščionių Šv. Kotrynos bažnyčia. Turkai užėme Kiprą, pirmausia pritaikė šventyklą prie savo poreikių, o 1830-aisiais beveik visiškai pakeitė jo išvaizdą. Dabar mažai kas primena viduramžių kilmę, šios puikios bažnyčios. Tačiau Kebir-jami negali būti vadinama, Osmanų architektūros pavyzdžiu.
Šv. Lozoriaus bažnyčia
Viduryje Agiou Lazarou aikštės, stovi Šv. Lozoriaus bažnyčia. Tai laikoma vienu iš geriausių Bizantijos architektūros pavyzdžių Kipre. Manoma, kad buvo pastatyta 10-ajame amžiuje imperatoriaus Leo VI įsakymu virš šventojo laidojimo vietos, kurią garbino krikščionys. Legendos teigimu, Lozorius atvyko į salą 33-ame amžiuje, netrukus po jo mirties, ir tapo pirmuoju vyskupu, aktyviai skleidžiančiu savo tikėjimą. Antrą kartą mirus, Kipras jį pripažino savo dangiškuoju globėju.
Archeologams pavyko nustatyti, kad ši bažnyčia Larnacoje buvo pastatyta ant dviejų kitų šventyklų griuvėsių. Anksčiau ji atrodė dar įspūdingesnė, tačiau turkai sunaikino tris didelius kupolus ir originalią varpinę. Krikščionių bendruomenė, paversta į mečetę, sugebėjo išpirkti 1598 m. Atliktas remontas iš dalies atkūrė bažnyčią ir jos išvaizdą.
Jūs negalite pamatyti Lozoriaus kapo, nes šventojo relikvijos jau seniai buvo išvežtos iš salos. Tačiau būtinai reikia pamatyti pastato vidų, pasigrožėti paauksuotą ikonostazę su nuostabiais drožiniais ir įvertinti bažnyčios apdailą.

Larnakos druskos ežeras (Larnaca Salt Lake)
Tarp oro uosto ir Larnakos miesto yra druskos ežeras , kurį galite pamatyti važiuodami iš oro uosto į miestą ar atvirkščiai. Didelį ežerą sudaro keturi mažesni ežerai: Aliki, Orphani, Patsalos ir Para Orphani. Bendras šio baseino plotas yra apie 5 km², pagal perimetrą 11 km.
Anot ornitologų , Larnakos druskos ežere gyvena iki 85 skirtingų rūšių paukščių, iš viso iki 40 tūkst. Žiemą, kai ežeras yra užpildytas vandeniu, atskrenda rožiniai flamingai ir kitų paukščių pulkai. Vasaros mėnesiais vanduo išgaruoja ir čia galite pasivaikščioti ant storo druskos sluoksnio. Ši teritorija yra valstybės saugoma ir yra svarbi Europos paukščių žiemojimo punktas.
Hala Sultan Teke mečetė
Hala Sultano Tekke mečetė yra viena iš šventų vietų musulmonams, kur vyksta piligrimų turai. Dauguma musulmonų Kipre yra įsitikinę, kad norėdami patekti į dangų, turite apsilankyti keturiose mečetėse: Al-Aqsa Jeruzalėje, Kaaba Mekoje, Muhammedo kapas Medine ir šioje šventykloje. Įdomi ir jos neįprasta įkūrimo istorija, kuri yra unikali islamui. Prieš pagrindinį pastatą yra parkas ir nedidelis pastatų kompleksas. Netoliese yra senovės graikų griuvėsiai ir bronzos amžiaus objektų liekanos.
Kaip sako legenda, Umm Haram buvo viena iš artimiausių Pranašo Mohammedo, pasaulio religijos įkūrėjo – Islamo, pasekėjo žmona. Iš dviejų santuokų ji turėjo du sūnus, iš kurių jauniausias buvo Muhammedas. Jos sūnėnas tarnavo Pranašui kaip sekretorius nuo aštuonių metų amžiaus. Pasak musulmonų tradicijos, Dievas pranašui pasirodė sapne, kai jis apsistojo naktį Um Haram namuose. Daugelis mokslininkų mano, kad tikrasis vardas Umm Haram nepasiekė mūsų dienų. Pasak kitos versijos, ši reikšminga musulmonė buvo pranašo Muhammedo pamotė.
Kas ji pranašui, tiksliai nežinoma, bet ji nusprendė dalyvauti kare, kurio tikslas buvo skleisti islamą tarp netikinčiųjų. Tradiciškai, tais laikais, kilnių arabų moterys lydėdavo savo vyrus ir brolius į žygius. 649 m. Umm Haram atvyko į Kiprą. Netoli Larnakos druskos ežero pakrantėje, jos mulas paslydo ant akmens, moteris nukrito ir mirė iš karto. Umm Haaram buvo palaidota savo mirties vietoje.
Kamares akvedukas
Tai gerai išlikusi XVIII a. senovės vandens tiekimo sistema, kuri ankstesniais laikais aprūpino Larnaką vandeniu. Šiandien akvedukas yra beveik pagrindinis turistų traukos objektas saloje. Kamareso akveduko statyba buvo baigta 1747 m., Šio projekto iniciatorius buvo tuometinis Larnakos gubernatorius Bekiras Pasha. Šios didžiosios struktūros aukštis yra 25 metrai, 75 akmenų arkos ir tęsiasi apie 10 kilometrų. Baigus akveduką, Larnaka buvo patikimai aprūpinta švariu geriamu vandeniu, kuris buvo tiekiamas tiesiogiai iš aukštų kalnų šaltinių. Senoji vandens tiekimo sistema veikė gana patikimai iki 1930 m. Tačiau, net ir po galutinio miesto modernaus vandens tiekimo sistemos paleidimo, buvo nuspręsta nepažeisti „Kamares“ akveduko. Šiandien unikalus istorinio ir architektūrinio pobūdžio pastatas pritraukia daug turistų.
Visa šias vietas galite apvažiuoti turistinių, dviejų aukštų autobusų. Kaina apie 15-20 eur.

No Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.