Gran Kanaria

2019-03-13

Žiemojimas Gran Kanarijoje
Gran kanarijoje su pertraukomis praleidome virš 3 mėnesių, nors laiko pojūčių atrodo geriausiu atveju kaip pora savaičių, laikas ne pralėkė, bet atrodo nuskrido, Antlanto šiaurės vėjo greičiu. Po truputį ruošiamės salos palikimui, todėl būtų sąžininga aprašyti savo atradimus, mėgstamiausias vietas ir rekomendacijas, ką veikti, kur valgyti ir ką pamatyti šioje saloje. Tik iš karto turiu paminėti, kad visko tikrai nespėjome, tai neabejotinai perliukų čia yra ir daugiau….

Bendras pojūtis Gran Kanarijoje – kalnuota, sala kurių žaliąją dalį puikiai panaudoja žemdirbystei ir ūkininkavimui, saloje nemažai pramonės ir čia įsikūręs didžiausias Kanarų miestas Las Palmas. Jei lygintumėme su kita Kanarų panašiausią salą Tenerife, Gran Kanarijoje daug mažiau turistų ir zonų su išpuoselėtais turistiniais kurortais, gyvenimas čia visuomet intensyvus ir vyksta sava vaga.
Pirmiausia kaip ir dera apie sostinę. Las Palmas didžiulis miestas susidedantis iš milžiniško uosto (tiek jachtų, tiek pramoninio), senamiesčio su katedra, San Cristobal žvejų kaimelio, ir aplink didžiausią paplūdymį įsikūrusio turistų centro, o visa tai apjungia miestui būdingos gatvės, parkai ir prekybos centrai.
Jei esate architektūros ir senamiesčių gerbėjas, rekomenduotumėme pasiekti San Cristobal buvusį seną žvejų kaimelį su spalvotais nameliais bei katedrą. Čia palmių apsuptyje paklaidžioti baltais ir spalvotais ispaniškų namelių gatvelėmis, pasigrožėti mediniais kanarietiškais išpuoselėtais balkonais, spalvotom papūgėlėm (jei pataikysit), nepraleiskit progos šalia katedros įlysti, į kokią vietinę knaipę vyno. Vidiniuose kiemuose įrengti faini bariukai, tik, kad tai pavyktų reikėtų tai daryti ne sekmadienį ir ne siestos metu (14.00-20.00). Bet, reikėtų paminėti, kad nors Kanarai apgyvendinti vietinių nuo labai senų laikų, bet gyventojų ir turistų antplūdis suintensyvėjo tik XIX a. todėl, senamiesčių ir autentikos tikrai nedaug, vyrauja naujų laikų statyba.
Jei pleškina saulė ir pirmiausia norisi įgauti spalvą, puikiausiai tam tiks Las Palmo turistų centras – Las Canteras, milžiniškas paplūdimys šiaurinėje dalyje.
Jei mėgstat aktyvesnį poilsį nepamirškit lastų, akinių ir vamzdelių tikrai rasit ką nors įdomaus aplink rifą. Jei sąlygos bus tinkamos, galbūt net galėsit išbandyti banglentes, nes mokyklų čia daugybė (jei vandenyje yra bent 50 surferių – vadinai sąlygos tam tinkamos). Tiesa, labai svarbi informacija, per daug neatsiplaiduokite, čia Jums ne Baltija ir potvyniai su atoslūgiais labai reikšmingi Jūsų paplūdymio veikloms. Per parą vanduo kyla ir leidžiasi du kartus nuo 2 iki 3 metrų, nesimaudykite ir neplaukite toli per atoslūgį, nes nepajusite kai atsidursite vandenyno viduryje, nes trauka milžiniška, nepalikite daiktų arti vandens ir saugokite savo pipirus (mažuosius).
Daugiau čia

No Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.