Gėlių paradas

2019-09-06

Olandijoje esantis Keukenhofas, didžiausias gėlių parkas pasaulyje, mus nustebino ir apsvaigino ryškiomis spalvomis, nesibaigiančiais gėlių laukais ir kvapais. Ši, turistų gausiai lankoma vieta, labai netoli nuo Amsterdamo, devynias savaites per metus yra tikra pavasario rezidencija.

Tulpės mums seniai žinomos kaip Olandijos simbolis, tad per Velykų išeigines nukeliavę į Amsterdamą, būtinai norėjom pavaikščioti kokiame tulpių lauke. Velykų sekmadienį buvo puikus oras, tad iškeliavom į Keukenhofą, parką netoli Lisės (Lisse) miestelio, kuris yra apie pusvalandis kelio automobiliu nuo Amsterdamo.
Tiesa, tas pusvalandis mums virto kokia valanda – įstrigom kamštyje netoli Lisės, Pietų Olandijos (Zuid-Holland) provincijoje. Pasirodo, Velykų dieną tulpes pamatyti norėjome ne tik mes. Nuvykę į parką, iš pradžių pamatėm ne tulpių, o automobilių lauką. Didžiulėje pievoje stovėjo daugybė automobilių, daugiausiai vokiečiai, belgai ir patys olandai. Vėliau, vaikščiodami parke girdėjom ir lietuviškai kalbančių lankytojų.
eukenhofas, dar vadinamas Europos parku, yra didžiausias pasaulyje gėlių parkas, kurį per 9 savaites aplanko 800 tūkst. žmonių. Šis parkas veikia kasmet nuo kovo iki gegužės vidurio, apie 9 savaites.

Sakoma, kad geriausias laikas čia apsilankyti yra balandžio vidurys, kai visos gėlės jau žydi. Tačiau tai ne tik pats geriausias, bet ir pats užimčiausias laikas. Tą pastebėjome ir mes, turbūt per šį Velykų savaitgalį ten tikrai pabuvojo pora šimtų tūkstančių lankytojų. Prie parko įėjimo, kaip į kokį koncertą, būriavosi didelė minia, tačiau ilgai laukti nereikėjo nei prie bilietų kasos, nei prie įėjimo – pavyzdinis organizuotumas. Ta minia vėliau šiek tiek išsisklaidė didžiuliame parko plote, kuris yra net 32 hektarai.
2014 m. gėlių parko tema yra Olandija ir tulpių manija – galima sužinoti tulpių istoriją, kaip jos atkeliavo į Europą ir kaip jos užvaldė olandus – tulpių svogūnėliai prieš kelis šimtmečius buvo prilyginami auksui. Parko akcentas – mozaika iš 60 tūkst. tulpių ir hiacintų, vaizduojanti Amsterdamo kanalus. 2013 m. sezonu parko tema buvo Londonas, ir buvo galima pamatyti gėlių mozaikas su žymiausiais britų sostinės pastatais, o 2012-ųjų sezonas parke buvo paskirtas Lenkijai.

2015-ųjų sezonas parke bus skirtas pagerbti garsų olandų menininką Vincentą van Gogą – šiemet yra lygiai 125 metai po jo mirties.
Parke galima grožėtis ne tik tulpėmis, bet ir narcizais, hiacintais ir kitomis gėlėmis bei žydinčiais krūmais. Nosis kutena gėlių kvapai, tokios koncentracijos kvapų dar nebuvo tekę užuosti – atvykti iš miesto į tokius gėlynus buvo gera terapija plaučiams ir galvai.

Kaip Amsterdame, taip ir Keukenhofo parke keliauti galima ne tik pėsčiomis, bet ir vandeniu. Parke ir aplink jį yra daug kanalų, ir valtimi apkeliauti visą parką galima gana greitai. Kelionė elektra varomu ekologišku keltu kainuoja €8 žmogui ir trunka 45 minutes. Bilietus galima įsigyti šalia malūno esančiame kioske.
Daugiau čiaDaugiau čiaDaugiau čia

2 Comments

  • Arvis 2019-09-06 at 15:33

    Šiemet pavasaris Olandijoj buvo šaltas… aš patarčiau geriau važiuot pirma rugsėjo savaitgali, būna ne ką prastesnis gėlių paradas Zundert, pamatysit tikrai daugiau nei balandį.
    Labai jaukus Hillegom miestelis, visiškai netoli yra Keukenhoff gėlių parkas, o paradas pražygiuoja per pagrindinę Hillegom gatvę. Tiesa, jei ieškosit, kur apsistoti, patartina kuo anksčiau, nes parado metu viskas būna išgraibstyta.

  • Gintaras 2019-09-06 at 15:35

    Jei yra galimybe issinomuoti masina, siulyciau is viso isbraukti parada. Dvi dienos prues parada susirasti vieta kur gamina tas vezecias ir apziureti visa procesa. Vakare pries parada visos vezecios buna sustatytos miestuke, galima ramiai be koses apziureti kiekviena. Pats paradas idomesnis geliu augintojams negu sveciams. Mes neiskentem laukti pabaigos. Nusiboda. Na ir iki parado butina Kaukenhofa apziureti. Min 4-6 val. Tap pat salia Lisie po laukus pavazineti. Min 2 d. 3 d. Iki soties viskas, dar ir Amsterdama pamatysit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.