Kijevas

2018-12-27

Kijevas. Mūsų kalėdinė kelionė į Ukrainos sostinę.
Kelionę susiplanavom patys. Per greitai.lt pasigavom bilietus, per booking.com radom nakvynę. Nakvynė pačiam centre, trijų kambarių toks linksmas butas ☺. Keliavom keturiese, pasiruošėm namų darbus, tad laukė intensyvi programa. Buvom gruodžio 22-26 dienomis.

Aplankėm (objektai ): chimerų namas, Besarabijos turgus, Aukso vartai, EŽIUKAS RŰKE ( skulptura ),Sofijos soboras, paminklas Chmelnickiui, Peizažo alėja, Andrejaus cerkvė.
Kelemes funikulierium į Vladimiro kalvą. Aplankėm kunigaikščiui Vladimirui paminklą, apžvalgos aikštelę ir Michailovo auksinių kupolų soborą. Paminklas kunigaikštienei Olgai, Maidano aikštė.
Kitą dieną keliavom į Mežigoriją, Janukovičiaus rezidenciją. Netikėjom, kad čia tiek ilgai truksim. Bet verta! Tikėjaus visai ne to.. įsivaizdavau, kad pamatysiu daug kičo, kažkokią nesveiką prabangą. Tikrai ne. Viskas labai skoninga , gražu. Turėjom labai gerą gidę, labai įdomią ekskursiją.
Dar kitą dieną pradėjome ekskursija į Kijevo miniatiūrų parką. Keliavome metro, pamatėme giliausią Europoje metro stotį Arsenalnaja. Miniatiūrų parkas paliko didžiulį įspūdį! Netgi susipažinome su meistru, kuris tas miniatiūras gamina.
Na, ir didysis tikslas – Pečiorų Laura. Tai kažkas nesuvokiamo! Nei papasakoti, nei nuotraukomis perteikti neįmanoma. Tai būtina patirti. Ir vėl pasisekė – nuostabi gidė, nerealūs įspūdžiai!
Tiek aplankėm, o dabar apie įspūdžius, emocijas, maistą.
Taigi, maistas Kijeve fantastiškas! Pats pigiausias – Puzata chata. Pigi didelė valgykla. Bet mes norėjom ne tik to, norėjom pasimėgaut geru maistu gražioj aplinkoj. Kartą pietavom karciamoj Taras bulba. Nu ką pasakyt? Persivalgėm! Buvom papuošti gėlių vainikais, skrybėlėm , aptarnavo tautiniais rūbais vilkinčios padavėjos. Kita vakarienė buvo restorane Mon Cher.

Į jį palydėjo mūsų nsujasis pažįstamas Denisas. Ir dar viena vakarienė restorane Pervak. Kiekvienam siūlau jame bent kartą pavalgyt!
Mano patarimas – imkit nacionalinius patiekalus! Lašiniai, silkė, steikas, Kijevo kotletas. Tiesiog klauskit, visur l.maloniai pataria. Iš gėrimų – netgi aš gėriau gorilką (vietinė degtinė ). Dar. Toks bariukas Pjana vyšnia. Oi geras! ☺ Prie pat Maidano aikštės, būtinai nueikit!
Ir dar. Nepraleiskit saldainiu parduotuvės Roshen, ukrainos dizainerių parduotuvės Vsi Svoi. Kainos labai draugiškos, o kokybė super!
Prekybinių taškų begalė požeminėse perėjose. Teko netgi save tramdyti, kad nesidairyčiau ☺
Taigi, Kijevas įspūdį paliko! Didžiulį! Be galo draugiški žmonės, skanus maistas. Ir kontrastai… kur šalia lūšnos prisišliejęs neišpasakytos prabangos namas… Skulptūros. Netikėtose vietose, tokios su “cinkeliu”. Daug mozaikų. Ne tik ant pastatų sienų, bet ir šiaip skulptūrų ( mažasis princas ir kt. Peizažnoj alėjoj). Būtinai aplankykit ežiuką rūke, kuris tikrai mylimas. Mūsų viešnagės metu buvo papuoštas peruku, šaliku ir kojinaitėm ☺. Paminklas katei, balerina, paminklas intelektualams…. visa tai tikrai labai džiugina.
Ir dar. Mums kažkaip sekasi, kad visose šalyse susipažįstame su kažkuo, kas ne tik padeda , bet ir papasakoja daugiau, nei bet kokios agentūros ☺. Taip ir čia… susipažinome su l.šauniu jaunuoliu, kuris tikrai labai padėjo.
Pabaigai
Nepaliko įspūdžio miniatiūrų muziejus Pečiorų Lauroj ( tai ne miniatiūrų parkas! ) Visa dieną praleisit Mežigorijoj, Pečiorų Lauroj. Ten imkit ekskursiją su gidu, verta.
Mes darėm taip -susiplanavom ką norim pamatyt ir visa tai susižymėjom žemėlapy.
https://www.facebook.com/groups/2013939058877694/permalink/2361204150817848/

2 Comments

  • Gintarė 2019-03-20 at 06:02

    Būtina aplankyti: Kijevo Pečorų laura – stačiatikių vienuolyną, įdomi patirtis nueiti į požemius, kur palaidoti jų šventieji, rekomenduoju imti gidą. Netoli vienuolyno galima aplankyti Motherland paminklą. Įdomu nuvykti į Janukovičiaus vilą, ekskursija su gidu po pačią vilą, beje ji brangiausia, žmogui 500 grivinų, jei neisite į vidų, tai nelabai verta važiuoti, nes tokiu metu po teritoriją vaikščioti nebus didelio malonumo. Černobylio muziejus be gido neįdomus, o gidą reikia užsisakyti iš anksto. Tualetų muziejaus nerekomenduoju, nebent netyčia atsirasite visai šalia jo. Sofijos soboras, Aukso vartai, Operos ir baleto teatras netoli Maidano aikštės. Skaniai pavalgyti OB ir Taras bulba😊. Nusileisti į giliausią po žeme įrengtą Arsenalna metro stotelę, beje metro bilietas tik 8 euro centai.
    Į barą Paravoz! Nepasigailesit 🙂 ir būtinai paragaukit kruvinosios meres!
    Važiuoti su Uberiu labai pigu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.