5 dienos Kijeve

2019-02-22

Buvome 5dienas. Tiksliau- vis dar esame. 🙂 Atskridome pirmadieni po pietų, isskrisime penktadieni po pietų.
Tai miestas, i kuri būtinai sugrįšime dar ne karta! Vien dėl skanaus maisto. 🙂
1€=30,65 grivinos.
Mokėjome grynais. Revolutas skaičiavo 30,1 kursą.
5dienu Kijevui yra net per daug, jeigu nesinori pailsėti,

o tik bėgti ir kuo daugiau pamatyti.
Pamatėme labai daug. Viską, ką buvome per mėnesi laiko iškapstę ir suradę, kaip “must” vaizdai, objektai, restoranai ir dar daug kitu vietų tiesiog vaikščiojant po miesto gatves.
Gyvenome prie pat Maidano aikštes, centrine Chreshatyk gatve, Vip apartamentuose, kainavo 4paros, 3kamb butas 200€. Užsakinėjom per booking’a.
Važinėjome tik uber’iu. Žiauriai pigu! 🙂
Iš oro uosto važiavome su “pavežėju”- nežymėtas taxi. Sumokėjome 20€, i oro uosta važiuosime uber- 14€.
Dėl kainų- kavinėse pigiau valgyti, negu pirkti prekybos centre maisto produktus. Gerti (degtine) pigiau, negu Cola. 😄
Kavinėse tikrai pigu. 4iese su daug maisto (nes gi reikia pabandyti vis ką nors, ne tik sau užsisakyti maisto:)) ir alkoholiu sumokėdavo nuo 15€ iki 40€. Parašysiu populiariausias vietas kur buvome ir kaina pagal Kijevą (pigu, brangu, vidutinis)
1. Paskutine Barikada- skaniausi barščiai ~2€),o valgem visose vietose, kur buvom. Ir kijevas (~4€). Sąskaita buvo ~40€.
2. Puzata kHata- pigu, valgykla, nežinau kodėl taip isgirta. ~17€ (čia alus labai pigus).
3. Dva Gusya (dvi žąsys)- labai pigu ir labai skanu. Ta pati valgykla, kaip ir puzata khata. Su daug maisto ir gėrimu 15-17€.
4. Smorrebrod- pusryciavome. Skanu, įdomus kavines interjeras, už pusryčius, kavas, vietinius gėrimus, sumokėjome ~30€.
5. Taras bulba- čia pagal Ukrainos kainas brangu, 4iese imant po karsta patiekalą (vėlyvį pusryčiai- kiaušinienė, bulviniai blynai, kijevas, nugarines kepsnys ir alko) sumokėjome ~40€. Bet koks interjeras gražus, išeinat vietiniai gėrimai, uzkanda, padavejos vietiniais kostiumais- pamatyti būtina! Beje, maistas labai skanus!
6. The blue cup- pusryciavome.
7. Zhizn zamechatelnykh lyudey- ~40€ kainavo, skanu. Nu- normaliai. 🙂
8. Lyubimy dyadya- ~30€, skanu.
Pamateme ir aplankėme daug, bet ne visos rekomenduotinos vietos paliko įspūdį.
1. Janukoviciaus vila- būtina aplankyti. Imti golfo masinytes su gidu, labai įdomu buvo. Susitarkite dėl ekskursijos iš anksto po jo namus, jeigu važiuosite ne sezono metu. Gaila šito mes nežinojome ir i vidų nepatekom, tik po teritorija. Bet ir ja verta pamatyti.
2. Černobylio muziejus- mažas, greit apejom, įėjimas 24 grivinos, imkit gidą, patys nei paskaitysit nei sužinosite, bet ką pasakoja bobulytes tikrai įdomu.
3. Karo muziejus. Buvome tik lauko ekspozicijoje- po parką vaikščioti nekainuoja. Įeiti i ekspoziciją 10 grivinų, įlipti I lėktuvą 10grivinu žmogui.
4. Dievo motinos statula (rodina mat)- karo muziejaus teritorijoje. Wow! Įspūdingas dydis. Nueikite i šaly- prie aukuro, uzlipkite laiptais iki pat viršaus- atsiveria upes ir miesto nuostabus vaizdas.
5. Sofijos soboras. Gražu. Visur mokėt reikia- i teritorija įėjimas 20griv., pasikėlimas i varpinę 100griv., įėjimas i bažnyčią irgi mokamas.
6. Michailovskio auksiniai kupolai- labai gražu, įėjimas nemokamas, būtinai užeikite i vidų! Kiekviena detale įspūdinga. Eikite tiesiai per teritorija, išeisite prie ministerijos, apie pianiną senąjį turėjote skaityti- stovėjom ir grožėjomes. Kaip iš filmo. Ir šita vieta man paliko didžiausią įspūdį! Tai daug gražiau negu Paryžius. :))) šalia Funikulierius, apžvalgos aikštelę su vaizdu i žemutinį Kijevą, šalia dailininkas piešia kupolus. Na man tai tikrai kaip iš filmo!
7. Maidano aikštė. Prie pat jos gyvenome. Mes buvome per Maidano 5 metu metines- 02.21d., kokie jie patriotai, kaip švenčia visi, neša žvakutes ir raudonus gvazdikus. 🙂
8. Shoping centrai- Globus po Maidano aikšte, mažiukas, nieko gero. Gulliver shoping mall- 5 aukštų, labai didelis! Šalia Chanel, Dolce & Gabanna ir kitos parduotuves, o įėjus i šalia Gulliverio gatve- atrodo, kad atsiduri kitame mieste. Parduotuvėse brangu. Tarkime žara ir pan. parduotuves kaip pas mus- kainos nelabai skiriasi. Auksas ir deimantai pigus! Tikrai pirkome. Jeigu norite pigiai apsipirkti, eikite i požemines perėjas, beveik kiekvienoje rasite parduotuvėlių, kai kurios gražios, kai kurios kaip ir pas mus- nieko gero, tiesiog reikia atsirinkti ko norite. Kailiniai irgi pigus!
9. Aktualu moterims 🙂 Centrinėje gatvėj yra Bvlgari pastatas- jame rasite daug nisiniu kvepalų parduotuvių, brandiniu drabužių, tasiu, piniginiu. Tikrai pigiau negu pas mus! Nishiniai kvepalai daaaaaug pigiau, negu mūsų creme de la creme.
10. Roshen parduotuves- dabartinio prezidento šokolado parduotuves. Labai pigu!! Pirkome daug daug, saldainiu, šokoladu, zefyru, ekleru- sumokėjome ~15€ už nenormalius kiekius. 😄
11. Tautu draugystes arka.
12. Peizažo alėja.
ekstas:
13. Ximeru namas- labai gražu. Prezidentūros kieme, todėl ieisite tik su pasais ir pro apsaugos patikra.
14. Heidar Alijev park- gražu turėtu būti vasara, dabar tiesiog žiemojantys parkas. 🙂
15. Operos ir baleto teatras.
16. Pečioru lavrą- na nepaliko man šita vieta įspūdžio. Vienintelė vieta, kur visi įkyriai lindo ir siūlė savo ekskursijas, matrioškas ar taxa. Šiuo metu renovuojama. Visos teritorijos neapėjome, i pozemius nesileidome, tiesiog norėjome iš ten kuo greičiau dingti.
17. Andriyvski uzviz.
18. The richards castle.
19. Golden gate.
20. Palata nr.6
Kijevas tikrai pigus. Visiškai netaupėme, o pinigų tikrai nedaug išleidome. Bet tikrai labai gražus miestas. Daug vaikščiojo pėsčiomis, lankytinos vietos vienos salai kitu. Labai įdomus pokalbiai su taxistais. Apie Krymą ir Donecką- viskas dabar ten ramu, išpūstas burbulas, kuriuo savi šaudė i savus, o ne rusai. Apie rusus jie geros nuomones, nereikia tikėti Lietuvos žurnalistais, sakė rusai puikiai sutvarkė Krymą :))) blogos nuomones jie apie savo valdžia ir ekonominius dalykus. Beje, visi verkia, kad blogai gyvena, bet naujos mašinos, parduotuvėse žmonių daug, gražiai apsirengę. 🙂 na bet kaip ir visur- yra skurdžiai gyvenančių, yra prabangiai gyvenančių. Ir visur daug juodu pinigų. 🙂 vokeliai, vokeliai, vokeliai….Rusiškai susikalbėsime absoliučiai visur, angliškai sunkiai, sunku suprasti dėl rusiško akcento tarimo. 🙂 bet 3/4 pas mus laisvai kalbantys rusiškai, tik aš ne, tai man viską išvertė. Žmones tikrai draugiški!
Cretit: Greta

No Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.