Madeira

2018-09-30

Madeiroje kalnų nėra. Sala – buvusio ugnikalnio viršūnė, kuri iškilusi virš jūros lygio beveik 2 km. Uolos aptrupėjusios, nevienodo aukščio, taigi sudaro kalnų įspūdį. Keliai daugumoje vietų siauri ir rangosi apie uolas. Gamta labai graži, daugybė reliktinių medžių ir gėlių, bet tiems, kas mėgsta erdvę ir lygumas – ši sala tikrai gali sukelt klaustrofobijos jausmą.

Ypač važiuojant autobusu iš Funchal į Montę, kuris yra lyg ir virš galvos Funšaliui, taigi zigzagais važiuojama į viršų ir matosi kaip Funchal lieka pačioje… O Montėje patenkame lyg ir į augalų spąstus, nes turistus dažniausiai ir vedžioja tik į tokias vietas… Bet toks pat jausmas gali kilti ir tankiame miške bet kur pasaulyje ar botanikos sodo paviljonuose. O Madeira kai kuriose vietose būtent botanikos sodas ir yra. Nes salos oro temperatūra ir drėgmė – idealiai tinka botanikos sodui. Metinis temperatūros svyravimas yra tik apie 7 laipsnius. Vidutinė vasaros temperatūra yra 20-24, o žiemos 13-18.
Madeira išsiskiria ne tik gėlių įvairove, bet ir paukščių gausa. Nes šimtai tūkstančių paukščių būtent Madeiros archipelage ilsisi rudenį ir pavasarį, kai keliauja iš šiaurės į pietus ir atgal. Patariu tai pamatyti.
Pliažų mėgėjams reikia pasitraukt toliau nuo Funchal, kur tikrai ras pliažų. Ir beje, nepamirškit, kad pavadinimas MADEIRA naudojamas ne tik vienai salai, o ir visam archipelagui, kurio sudėtyje 7 salos, yra ir pasiasalių. Taigi apvaikščioję/apvažiavę Madeiros salą galit su laiveliu nuplaukt į salą Porto Santo, iki jos apie 40 km. Ten yra 9 kilometrų ilgio pliažas su smėliu.

Dana Karina

One Comment

 • Gabriele 2018-11-21 at 08:12

  Aplankyta Miradouro do veu de novia (krioklys) , Porto Moniz natūralus baseinai, Cabo girao apžvalgos aikštė ( 580m aukštyje!!), Crane viewpoint pabaigai ir saulėlydžiui per debesis 😁 Oras buvo įvairūs, ir saulėta ir lijo. Dieną šiluma siekė 20 laipsnių.
  Patarimai :1. po lietaus atsargiai važiuoti vietiniais keliais :mes rinkomės vietoj tunelio kad daugiau pamatyt, tačiau pasigailėjom. Mašina žeminta, todėl kai kur siekė apačią 😁 išeitis :nesirinkti žemų mašinų vietiniais keliais.
  2. Suvenyrus pirkti mažiau žinomose vietose, pvz kavinėse galima gaut jų. Kadangi populiariose vietose kainos dvigubos. 🙄
  3. Artimiesiems nupirkti tradicinio madeiros gėrimo : poncho. Aš pirkau parduotuvėje, mokėjau už tris buteliukus 6.90€. Tikrai bus puiku paragaut visiems 😁👌
  4. Pasidomėkit kur parkuotis mašiną. Kartais visai šalia mokamos aikštelės būna nemokama. 🤷‍♀️
  5. Neskubėkite, jei vairuojate jus. Pasigrožėkite gamta. Jei yra aikštelė, sustokit kelioms minutėms ten.
  Gerų atostogų visiems keliaujantiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.