Lisabona

2018-09-25

Miestas ant septynių kalvų, vienas iš seniausių Europoje, senesnis už Londoną ir Romą! Žavus ir nepakartojamas!
Ką pamatyti ?

Portugalijos nacionalinis panteonas – Jos statyba trūko tris šimtmečius, ir šiandien tai yra vienas iš svarbiausių paminklų Lisabonoje
Šv. Jeronimo vienuolynas – http://pasivaiksciojimaipolisabona.blogspot.com/2013/08/mosteiro-dos-jeronimos-jeronimo.html
Lisabonos Okeanariumas – Pagrindinis okeanariumo akcentas 5 milijonų litrų talpos

centrinis akvariumas, vaizduojantis pasaulio vandenynus, kuriame yra virš 100 rūšių žuvų,,,,, Lisabonos Okeanariumas
Ayuda karalių rūmai – Ayuda Karalių rūmuose sukaupta didžiulė XV- XX amžių dekoratyvinės dailės kolekcija……….Ayuda karalių rūmai
Balandžio 25-osios tiltas per Težio upę – pradėtas 1962 metų lapkričio 5 dieną, ir po 45 mėnesių tiltas iškilmingai atidarytas naudojimui. Liaudyje vadintas Salazaro, Portugalijos diktatoriaus, vardu, po Gvazdikų revoliucijas tiltas pervadintas Balandžio 25-osios vardu.
Šv. Ročo bažnyčia Lisabonoje – Tarp visų architektūros paminklų, kuriuos verta atkreipti dėmesį Lisabonoje , viena iš gražiausių ir įdomiausių yra Šv. Ročo bažnyčia. Pastatyta senovinėse kapinėse, kur buvo palaidota maro epidemijos aukos , Šventojo Roko bažnyčia tapo pirmuaja Jezuitų šventykla Portugalijoje.
Lisabonos katedra – yra vienas iš seniausių paminklų mieste. Jos statyba prasidėjo 1150 metais,,,,,,,,,Miesto KatedraIgreja do Carmo bažnyčios griuvėsiai – Žemės drebėjimas sunaikino didžiąją dalį vienuolyno ir bažnyčios, visiškai sunaikino biblioteką, kurioje buvo apie 5000 knygų.
Akvedukas Aguas Librish – Ilgą laiką akvedukas buvo uždarytas turistams, o tik prieš dvejus metus jis vėl tapo prieinamas ekskursijoms. Beje, šis pastatas yra vienas iš nedaugelio, kurie išgyveno po galingo žemės drebėjimo Lisabonoje 1755 m.
Estrela Basilica – vieną iš gražiausių bažnyčių Lisabonoje
Pedro IV aikštė (Praça dom Pedro IV) – Pagrindinė Lisabonos aikštė yra Rossio aikštė. Čia, viduramžiais, vyko šventė ir vykdomos mirties bausmės.
Markizų Fronteirų rūmai (“Palacio d globėju.os Marqueses de Fronteira”) – Šis pastatas (XVII a.). vienas iš gražiausių Portugalijoje, vis dar priklauso Fronteirų šeimai.
Portas do Sol apžvalgos aikštelė – aikštėje švento Vincento statula, kuris laikomas miesto globėju
Santa Justa keltuvas – buvo pastatytas 1902 m. Kad pėstieji galėtų lipti iš apatinės Rua do Oro gatvės iki Largo do Carmo aikštės, jį projektavo žymusis Gustave’as Eiffelis.

Lisabona žiemą: įspūdžiai ir praktinė informacija
Moderniai šiuolaikinė Lisabona
Trys dienos Lisabonoje
PORTUGALIJA PER 12 DIENŲ
Pasivaikščiojimai po Lisaboną

5 Comments

 • - 2019-03-08 at 13:45

  Kas yra zapping ticket (Lisabona)?
  Tai yra papildoma viešojo transporto kortele. Ja galima papildyti norima pinigu suma ir kiekvieno važiavimo metu bus nuskaitoma bilieto kaina. Papildyti galima automatuose metro stotyse arba kioskeliuose metro, traukiniu stotyse. Naudojant zapping nereikia pirkti atskiru bilietu i Sintra, Caskais bei i keltus.
  Galioja visam transportui Lisabonos zonoje, t.y. metro, autobusai, finikulieriai, elevador santa justa, tramvajai, keltai i kita Tejo puse, traukiniai o Sintra bei Cascais, išskyrus traukiniui i Setubal, nes si linija priklauso privačiai kompanijai. Taip pat negalioja tarpmiestiniams traukiniams bei autobusams.

 • - 2019-03-20 at 11:18

  Portugalija galima įvažiuoti per Viana do Castelo šiaurėje ir leistis žemyn per Guimaraes, Braga, Porto, Aveiro, Figueira da Foz, Coimbra, Nazare, Tomar, Leiria ir žemyn iki Lisabonos. Apžiūrėti Lisabona ir vietas aplink ja( Sintra, Mafra, Cascais, Estoril). Link Algarves galima važiuoti Vasco da Gama tiltu ir toliau autostrada iki pat Algarves arba sukti į Palmela( nedidelis miestelis su pilimi ant kalno, kuria dar kol kas galima apžiūrėti nemokamai), Setubal ir iš jo keltu persikelti į Penisula da Troia ir važiuoti per Comporta( ten yra fantastiškas paplūdimys), Alcacer do Sal, Grandola iki Sines. Ir nuo Sines pakrante užsukant I miestelius pakrantėje ir fantastiškus paplūdimius važiuoti iki Albufeiros.
  Kitas kelias yra per Vilar Formosa, galit važiuoti iki Porto ir žemyn pakrante arba rinktis kita kelia per Guarda, Covilha, serra da Estrela kalnus, Fundao, Portalegre, Estremoz, būtina užsukti i Arraiolos, kur stovi vienintele PT apvali pilis ir pažiūrėti, kaip yra gaminami unikalus kilimai( tapete de Arraiolos). Tuomet Evora( mano antras mylimiausias PT miestas po Lisabonos), ten kepamos fantastikos queijadas da Evora, tuomet Beja, taip pat Vidigueira ir žemyn iki pat Algarves, arba nuo Evoros galit sukti i Reguengos de Monsaraz, Moura bei Guadiana upes parką leistis iki Taviros ir toliau iki Albufeiros. Dar vienas kelias yra per Badajoz/ Elvas, galit važiuoti iki Lisabonos ir tada žemyn pakrante iki Algarves arba sukti i Evoros puse ir žemyn iki Algarves. Dar vienas kelias yra įvažiuoti per Huelva Ispanijoje, bet čia jau bus tiesiai i Algarve. Taip pat jei važiuosite per Viana do Castelo iš Porto galit sukti i Chaves ir i Algarve važiuoti N2 keliu, aplankant miestus bei miestelius šalia, jo ilgis yra virs 700 km, t.y. ilgiausias kelias PT ir kerta visa PT nuo šiaurės i pietus, yra labai gražus bei žalias.

 • - 2019-03-23 at 17:46

  Portugalija: kelionės programa ir kainos
  Posted on March 18, 2019 by Dovilė
  Dalinuosi kelionės po Portugaliją, įskaitant ir Madeiros salą, programa, surašydama, kokį transportą rinkomės, kiek kainavo nakvynės, kokius įdomiausius objektus aplankyti ir kur skaniai pavalgyti.
  Kiek išleidome
  Portugalijoje atostogavome dvi savaites balandžio mėnesį – vieną savaitę žemyninėje dalyje ir savaitę Madeiros saloje. Apgyvendinimą rinkomės per http://www.airbnb.com, nakvynes buvome užsisakę iš anksto. Vidutiniškai per dieną ekskursijom, kurui, maistui ir kitoms bendroms išlaidoms išleisdavome apie 90 eurų. Viso išleidome apie 3000 eurų, įskaitant avialinijų bilietus Varšuva-Porto ir Porto-Funšalis ir atgal dviem žmonėms, kurie kainavo 490 eur.
  Maistas
  Vidutiniškai pietūs/vakarienė kainuodavo – 8-12 eurų žmogui. Dažniausiai pusryčius darydavomės patys, o pietus ir/arba vakarienes valgydavome kavinukėse.
  Žemyninėje dalyje maistu nusivylėme. Nei maisto pateikimas, nei skonis nesužavėjo. Tik Lisabonos turguje Mercado da Ribeira ir Kaskais (Cascais) kurorte esančiame Paladar Da Guia restorane valgėme skaniai. Nors kitur patiekalai nesužavėjo, bet portugališki desertai Pastel De Nata buvo įtraukti į kasdieninį maisto racioną, nes buvo labai skanūs. O kalbant apie gėrimus, be portugališko Porto vyno rekomenduoju išmėginti gėrimą iš romo, sulčių ir medaus – Poncha (ypač populiarus Madeiroje).
  Daugiau čia – https://kiterswife.lt/?p=1529

 • - 2019-03-23 at 17:50

  Ar liaupsės Lisabonai – pagrįstos?
  Lisabona – vienintelė Europos sostinė prie Atlanto vandenyno, apie kurią girdėjome labai daug gerų atsiliepimų. Norėdami įsitikinti, ar tos liaupsės teisingos, Portugalijos sostinėje apsistojome keletą dienų. Dalinuosi, ką spėjome nuveikti ir ką rekomenduoju tau.
  Daugiau čia – https://kiterswife.lt/?p=1466

 • - 2019-04-10 at 14:17

  Rekomenduoju aplankyti ne tik pačią Lisaboną, bet ir šalia jos esančius Sintrą ir Cabo da roca. O į Algarvę keliavome iš Lisabonos. Esu čia surašiusi, kokiuose Algarvės paplūdimiuose patiko, gal bus naudinga 🙂
  https://kiterswife.lt/?p=1520

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.