Malta gruodi

2018-12-08

Kadangi tik vakar grįžom iš nuostabiosios Maltos, dalinuosi įspūdžiais. Kelionė į šia nuostabia salą buvo antra, tad jau nemažai esam mate ir apkeliave. Ši karta kartu su mumis keliavo ir mūsų super duper hyper 3metis, tad nebuvo labai intensyvi kelione.

Supratau, kad viešuoju transportu salos nepamatysi tikrai, o tik ilgiau prasedesi ir pralauksi autobuso, tad patarsiu rinktis arba open top buses arba nuomotis mašiną, nes žiūriu lietuviai labai brave ten vairuoti. Man taip ir nepavyko įkalbėti vyro. Ir si karta ir vėl puikiai supratau kodėl😂 Crazy jie vairuotojai, sakykit ką norit.
Si karta buvom apsistoję Mellieha, jei vėl grysciau, rinkciausi tarp sliemos arba st. Pauls bay. Ten daugiau gyvenimo, bet ir siek tiek brangesni viešbučiai. Ir žinoma viskas arčiau. Sutikom ir lietuviu, ir lėktuve ir vaikštant po Mellieha.
Pirma diena buvo siaubinga, pylė lietus ir griaustinis buvo. Apsisuke grįžom i viešbutį, nes buvom kiaurai permirke. Po pietų kai nustojo pilti lietus isvaziavom i Mellieha. Aplankėme nuostabia bažnyčia, kurioje yra Marijos ikona, tokia pati kaip ir aušros vartų. Rutina kilti iki pat viršaus, atsiveria nuostabus vaizdas😍
Valetoje aplankėme karo muziejų, labai įdomu, daug skaitymo, bet ne su 3meciu. IS sliemos i Valeta keltas plaukia, 1.5eu i viena galą sutaupant siek tiek laiko važiuojant autobusu, bet mums netgi atėmė, nes jo pralaukem apie valanda.
Aplankėme akvariuma, mažas, bet nuostabus😍
Gozo sala kaip visada kažkas nuostabaus😍 si karta aplankėme kita salos dali kurioje nesam buvę, rinkausi čia net kelias dienas, na nespėjam visko per diena. Mes pasirinkom open top bus. Vaziuociau ten kuo anksčiau. Aplankėme ir Rabat, nors jau esam ten buvę, uzejom i vietine kavine pavalgyti, triušiena 2 išėjo apie 12eu. Pasiemem share plate. Užteko abiems. Mdinos nespėjom😭 nors ten must see😍❤ Pappaya village neuztrukom ten visos dienos, sakyciau eiti ten nuo atidarymo, ne tiek daug žmonių. Mes net nuotraukų nepasidarė. Vėlgi mūsų 3metis vietoj nenustygstantis. Kadangi mūsų viešbutis buvo netoliese, grįžom pasivaiksciodami, kad autobuso nelaukti.
Maltieciai labai nuostabus ir draugiški, visada padės ir paaiškins jei paprašysim arba ne 🙂
Ar grįšiu, nežinau, reikia kažką kito pamatyti.. beje, labai nuliūdino, kad jie šitaip nemyli savo nuostabiu namu, labai daug iš jų yra itin apleistu, ir labai modernizuojamos.. mano nuomone netgi praranda savo charizma..

4 Comments

 • Vitalija 2019-03-25 at 19:02

  Jei mokate planuotis, pamatysite tikrai daugiau. Mes planavomės kaip ir patys, bet su kelionių vadovo rekomendacijomis. Jį rekomenduoju100%. Gali tik padėti, gali viską už Jus padaryti, suorganizuoti. Užsiima apgyvendinimu, pats turi laivelį,kuriuo plukdo aplink salas, žino daug gražių vietelių. Žinoma pasirūpina transportu, jei reikia. Puikiai pažįsta šalį ir yra lietuvis!

  http://poilsismaltoje.lt/

 • - 2019-03-25 at 19:09

  2014 m planuojant kelione galvojome, kad imsim vietoje dviracius ir vazinesim. Bet… po pirmo pavaziavimo autobusu supratom, kad nenorim uzsimust 😆 uzteko autobusu
  Viešuoju transportu visur galima nuvažiuot. Puikiai išvystytas ir pigus. Galima apvažiuot visą salą turistiniais apžvalginiais autobusais po20 eurų. Kaina visai dienai. Išlipi kur nori pasidairai ir vėl įlipi. Yra dvi linijos.

 • Arvydas 2019-07-13 at 17:09

  Gozo sala, Comino Blue lagoon ir caves, Coral Lagoon prie Mellieha, Popeye Village, pasivaikščioti po Mdina, Blue Grotto, Ras il-Fniek ir Remarkable Stones, na ir pati Valletta Keliai ten labai nekokie, bet pravažiuojami, pakrante tikrai graži, skardžiai, olos, arkos, mums patiko, buvom žiema, off season, tai ramiai visa sala apžiūrėjom.  Miestukas foto berods Marsaxlokk, stojom ten pasivaikščiot prieš skrydi atgal, gražu.
  Gozo saloje:
  1. Victoria-pagr.Gozo miestas( The Citadel-gynybinis miestas kaip Mdina. Nuostabi St George’s Basilica). Smagu ir šiaip pavaikščioti senomis gatvelėmis.
  2. Dwejra bay, šalia San Lawrenz miestelio( Nugriuves Azure window, Fungus rock, Inland Sea, Blue hole).
  3. Xlendi miestelis, cliffs and caves. Nuostabi vieta! Čia galima ir skaniai pavalgyti autentišku patiekalu.
  4.Gharb( Ispudinga Ta’Pinu Basilica, Wied II- Mielah window-is uolos susiformavęs langas).
  5. Nadur ( nepaprasta Tal Mixta cave,svariausio vandens paplūdimys Maltoje-Hondoq bay).
  6. Zebbug (Xwejni salt pans- natur. druskų laukai. Verta aplankyt!)
  7. Xaghra ( Ggantija temples- seniausias pasaulyje išlikęs statinys. Įėjimas mokamas. Šiaip sako nieko gero.) Dar pakeliui galit užsukti i Xerri’s Grotto- natūraliai po žeme susiformavęs urvas, po namu. Su stalaktitais. Jis nedidelis, užtruksit 15min. Kaina 2,50€. )
  8. Calypso cave- kur pagal legenda buvo kalinamas Odisėjas.
  9.Ghajnsielem( Fort Chambray, nuo kurio gynybiniu sienų matomas Mgarr uostas).
  🌞Ir persikelkit i Comino sala. Čia labai gražu!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.