Kinų siena

2019-06-09

Jinshangling ir Badaling atkarpose buvom prieš gera savaite. Badaling iš Beijing super lengva nusigaut 877 maršrutiniu nuo deshengmen arrow tower, pigu (12 yuan jei be yikatong korteles, su yikatong 6 yuaniai), vaizdai gražus, bet žmonių srautas nemažas (apie 2-3 val dienos). Ne toks kad reikia stumdytis, bet yra praeinančiu nemažai. Galima eit i pietine ir šiaurine puse. Vakare siūlau eit I pietine puse, ryte I šiaurinę (nes saule geriau krenta nuotraukoms), vaizdai panašus abiejose pusėse. Siena Badaling restauruota, visur su šoninėm apsauginėm sienom. Taip pat Badaling daug visokiu kitokiu pramogų ir atrakcijų (berods yra cable-car, dar ten visokiu užsiėmimu), restoranu, užkandžių stendu. Žodžiu daug visko ko reikia ir ko nereikia. Įėjimas 40 yuan.

Jinshangling sunkiau nusigaut , nes iš Beijing važiuojant reikia nusigaut iki tokios ne visai populiarios stoties Deshengmen wai, iš jos važiuoja ekspresas autobusas ryte 7:40 (tik vienas, kaina 50 yuan I viena puse, grįžta 15:40 nuo rytiniu vartų). Vaizdai dar gražesni, nes nesimato jokiu papildomu priestatu, platformų t.t., aplink kalnai ir žaluma. Siena daug mažiau restauruota (einant nuo centriniu vartų kur atveža autobusas) pradžioj, bet toliau kai kur nebėra šoniniu sienų, o priėjus eastern five window tower (prie rytiniu vartų, nuo kuriu atgal reik važiuot I Beijing) prasideda neberestauruota sienos dalis, kuri stovi taip kaip buvo nuo pastatymo laiku (1600-1800??). Jinshangling mažiau turistinio vajaus, mažiau žmonių, mažiau prekeiviu, bet pagrindiniai patogumai ir atsigert nusipirkt yra. Lėtų tempu ėjimo nuo centriniu iki rytiniu vartų apie 3h. Įėjimas 60 yuan.
Blog postas (angliškai) su instrukcijom kaip nusigaut i abi dalis: https://katrippin.com/…/great-wall-of-china-from…/

Jinshangling. Brangiau ir ilgesnė kelionė, bet autentiškesne siena ir matosi skirtumas kur restauruota pilnai, kur vos vos ir kur visiškai palikta kaip buvus. Daugiau pavaikščioti, mažiau žmonių, kas man buvo svarbu tokioj įžymybėj.

Andrius

No Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.