K U B A, arba kelionė atgal laiko mašina

2019-10-12

VALIUTA. Turistams – CUC, vietiniams CUP. CUC kursas beveik vienas prie vieno su euru. CUP’ai turi labai gražų trejeto banknotą su Che Guevara.
PINIGŲ KEITIMAS. Tik CADECA nameliuose/biuruose. Havanos oro uoste yra pinigų keitimo automatai, kurie (bent iš mūsų) nepriėmė stambesnių kupiūrų nei 50, tad turėkite smulkesnių pinigų dėl savo pačių ramybės, jei nakvynės vietą planuojate pasiekti taxi. Nemokėkite daugiau 25 CUC nuo oro uosto iki savo hotelio/hostelio.

APPSAI. Jei nemokate ispanų kalbos arba taip, kaip ir aš, mokate tik tris žodžius (tequila, si, señor), jums tikrai pravers google translate offline ispanų kalbos packas.
Maps.me apskritai buvo geriausias draugas – ir dėl navigacijos, ir dėl rekomendacijų kur nueiti pavalgyti, nes Kuboj normaliai pavalgyt, patikėkit, bus sudėtinga.
VIAZUL AUTOBUSAI. Pirkti bilietus reikia mažiausiai dieną prieš. Internetu pirkti bilietų per viazul.com neapsimoka, nes autobusų tvarkaraščiai keičiasi dažnai. Šie autobusai, kaip ir lėktuvai, turi check-in laiką. Jei valandą prieš neatėjai į stotį įsičekint, tavo bilietą parduos kažkam kitam ir pinigų negrąžins. :)) maršrutai dažnai būna atšaukiami be pranešimo ir neaiškių priežasčių, tad gali tekti pasinaudoti taxi colectivo.
TAXI COLECTIVO. Važiuosite su aštuoniais kitais žmonėm penkiavietėje mašinoje, bet veš nuo durų iki durų. Kaina dažniausiai 7-8 CUC didesnė nei VIAZUL autobusų. Skaičiuojama kaina ne už mašiną, o per person. Nepamirškite dėrėtis. Visada. Susiorganizuoti kelionę galite per savo casos savininką arba beveik bet kur mieste, nes visada kažkur kažkas priėjęs paklaus “Taxi?”
AUTOMOBILIO NUOMA. Absoliučiai neapsimoka, nebent esate mėgėjas ėstis nervus. Scooterio nuoma Varadere parai ~80 CUC (35 CUC už nuomą ir dar papildomi 45 CUC už draudimą :))
NAKVYNĖ. Kuboje yra casa particulare – gyveni pas vietinius žmones kartu su jais. Aišku, atskirame kambaryje su private tualetu. Pigiausias casa particulare, kuriame buvome apsistoję, kainavo 12 CUC parai ir buvo fantastiškas. Ieškotis reikia per airbnb arba tiesiog vietoje, nes ten, kur žmonės nuomoja kambarius, yra mėlyna arba raudona iškaba su specialiu simboliu, kurį greit pastebėsite.
MAISTAS. Blankus ir vidutiniškas su retomis išimtimis. Nuostabiai skanūs vaisiai ir šviežios sultys, ypač guavų. Pusryčių casose kaina nuo 3 iki 6 CUC. Ir jie verti kiekvieno cento!
WI-FI. Jei nuomojantis būstą per AirBnB bus parašyta Wi-Fi – netikėkit iš esmės tai reiškia, kad namie yra routeris, bet tam, kad būtų internetas, vis tiek reikės valandinių nutrinamų kortelių. Internetas perkamas ETECSA biuruose, kuriuos atskirsite iš to, kad ten visada laukia žmonių eilė. Prašo paso ir tada išduoda norimą skaičių interneto kortelių (yra valandos ir penkių). Valanda šiuolaikinių džiaugsmų – 1 CUC.
VANDUO. Iš krano negeriamas, reikės pirkti. Kaina svyruoja nuo 0,45 CUC iki 1CUC už mažą buteliuką. Nemokėkite daugiau. Girdėjau, kad galima virinti, tačiau tik vienoje casoje buvo virdulys, tad gali būti problematiška.
ROZETĖS. Amerikietiškos, todėl nepamirškite perėjimo iš EU į US įsimesti į kuprinę!
PATARIMAI. 1. Jei neturit ypatingų jausmų Che Guevarai, negaiškit laiko ir nevažiuokit į Santa Clara, kur be Che mauzoliejaus ir Che skulptūros nelabai ką yra pamatyti.
2. Dėrėkitės. Daug. Visur. Praktiškai visada.
HIGHLIGHT’ai. Trinidadas, playa Ancon ir Fusterlandia.
Marija KontrimaitėMarija KontrimaitėMarija Kontrimaitė

No Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.