Dubajaus metro

2019-01-06

Dubajaus metro 2009 m. pastatytas gana neseniai. Dubajaus emyrato valdovas pasirinko atidarymui ypatingą datą 09/09/09 9 val. 9 minutes ir 9 sekundes. Dabar Dubajaus metro turi pagrindinės dvi linijas raudona ir žalia, artimiausioje ateityje jie planuoja statyti dar dvi.
Beje, važiuojant raudonąja linija, galite pradėti įžanginę ekskursiją po miestą, nes automobiliai važiuoja pro Sheikh Zayed greitkelį, kuris yra judriausioje miesto dalyje, ir abiejose metro pusėse yra statomi aukščiausieji ir gražiausi futuristinio stiliaus pastatai.

Dubajaus metro draudžiama:
100 dirhamų, jei atsisėdote į auksinį vagoną įprastu bilietu. Šiuo atveju turistai dažnai sulaukia tik įspėjimo. Kitiems bauda be jokio apgailestavimo.
200 dirhamų, jei važiuojate auksiniame vagone su įprastu bilietu, bet jūs turite auksini, kad galėtumėte parodyti kontrolieriams. Prieš jus tai jau bandė pakistaniečiai ir afganistaniečiai.
300 dirhamų kainuoja miegas stotyje. Tai buvo įvesta po to, kai Pakistano darbuotojai nuo vasaros karščio slėpėsi metro stotyse irr ten miegodavo.
Kramtyti guma draudžiama – 100 dirhamų.
Negalite gerti alkoholio ir rūkyti stotyse – 100 dirhamų.
Jūs negalite vežti alkoholio net ir uždaruose maišeliuose – 100 dirhamų bauda.
Jūs negalite vaikščioti girtas metro stotyse – 100 dirhamų bauda.
Draudžiama sėdėti neįgaliesiems ir nėščioms moterims skirtose vietose. 100 dirhamų bauda.

Dubajaus metro traukiniuose nėra mašinistų, jie yra visiškai automatizuoti. Metro vagonuose palaikoma patogi 20 laipsnių temperatūra, vasarą, kai +45, galite net sušalti. Vagonai yra labai tylūs, todėl net jei kalbate tyliai, visi gali Jus būti girdėti.
Vagonai skirstomi į 3 klases: aukso klasė (VIP), sidabro klasė ir vagonai tik moterims ir vaikams iki 5 metų.Bilietai į auksinės klasės vagoną yra dvigubai brangesni nei kiti. Šie vagonai yra dekoruoti ypatingu stiliumi ir yra traukinio priekyje, kad keleiviai galėtų mėgautis vaizdais.
Moterims ir vaikams iki 5 metų vagonai skirti moterims, kurios dėl tam tikrų priežasčių nenori keliauti įprastais vagonais. Tokiuose vagonuose daugiau vietos vežimėliams ir krepšiams.
Kiekvienas gali važiuoti sidabro klasės vagonais.
Metro tvarkaraštis
Metro dirba kasdien, grafikas keičiasi tik per Ramadaną.
Nuo šeštadienio iki trečiadienio: nuo 5:30 iki 00:00 (darbo dienos)
Ketvirtadienis nuo 5:30 iki 01:00 (nepamirškite, kad tai yra kaip penktadienis mums)
Penktadienis nuo 10:00 iki 01:00 (išeiginė diena)
Per Ramadaną
Šeštadienis – Ketvirtadienis: nuo 6.00 iki 00.00 val
Penktadieniais: nuo 14.00 iki 00.00
Dubajaus metro: bilietai, kortelės, kainos.
Kelionės kaina priklauso nuo jo trukmės, kuo toliau važiuojate, tuo brangiau mokate. Siekiant patogumo, miestas yra suskirstytas į zonas ir kelionės kaina priklauso nuo to, kokiose zonose jūs ketinate važiuoti. Zonos yra pažymėtos žemėlapiuose, kurie yra stotyse ir prie metro įėjimo, taip pat kitose viešojo transporto stotelėse. Kortelės naudojamos kaip bilietai, kurios čia vadinamos Nol-kortelėmis ir ją galima naudoti visame Dubajaus viešajame transporte autobusuose, tramvajuose ir metro.
Vienkartinis bilietas (raudona „Nol“ kortelė)
Paprastai tokius bilietus perka turistai. Bilietas – tai kortelė, kurią galite papildyti ir mokėti už kelionę. Ją galite naudoti ne daugiau kaip 10 kelionių arba 5 dienas. Dienos kelionė reiškia, kad per dieną galėsite atlikti 10 kelionių metro, tramvajais ir autobusais. Kelionė per dieną jums kainuos 20 dirhamų ($ 5.5). Raudonojoje kortelėje galite nusipirkti iki 5 dienos išvykų. Pačios kortelės kaina yra 2 dirhamai ($ 0,50), už kiekviena kelionė yra mokamą papildomai. Jus galite mokėti už vieną kelionę arba mokėti už dieną. Dauguma turistų mano, kad tai yra vienkartinis bilietas ir ją reikia pirkti kiekvieną važiavimą. Jūs galite papildyti ją bet kurioje metro stotyje, arba iš karto įdėti sąskaitą už kelias keliones.
Minusai:
Galite mokėti tik 10 kelionių arba 5 dienas, tada kortelė tampa negaliojanti ir jums reikia įsigyti naują. Programoje negalite matyti balanso. Neįmanoma gauti neriboto tarifo 7 dienoms. Kelionės kainos yra didesnės nei plastikinėse kortelėse.
Pliusai:
Tik šioje kortelėje galite gauti neribotą tarifą 1 dieną – kaina 20 dirhamų.
Jūs galite nusipirkti vienkartinį auksinį bilietą metro, kad galėtumėte pasigrožėti miestu nuo pirmojo vagono.
Vieno reiso kaina iki 3 km – 4 dirhamo (1 doleris);Kelionės kaina už 1 zoną – 4 dirhamai;Kelionės kaina už 2 zonas – 6 dirhamai ($ 1,5);Kelionės kaina už daugiau nei dvi zonas – 8,5 dirhamo (2,5 dolerio).
Mėlyna Nol kortelė galioja 5 metus.

Kortelė yra asmeninė, norint ją nusipirkti turite užsiregistruoti internetu. 70 dirhamų (iš kurių 20 pervedami į kortelės sąskaitą).
„Silver Nol“ kortelė galioja 5 metus.
JĮ kainuoją 25 dirhamus(19 iš jų perkeliami į sąskaitą).Pagaminta iš plastiko, nesulūžta, galioja 5 metus. Nėra personalinė, todėl galite padovanoti draugams, pažįstamiem ar tiesiog parduoti forume ir sutaupyti 6 dirhamus.
Pliusai;
Galite papildyti bet kada per 5 metus.
Per Išmaniųjų telefonų programa, galite patikrinti balansą.
Turi – 7 dienų neribotas keliones, nuo 50 AED kaina iki 110 AED, priklausomai nuo bilieto kainos.
Dalis – 19 dirhamų perkeliami į sąskaitą.
Pigesni tarifai.
Minusai:
Kaina yra 25 dirhamai, tačiau kortelė nėra individualizuota ir gali būti parduodama.
Negalite įsigyti GOLD vagono vienai kelionei.
„Golden Nol“ kortelė galioja 5 metus.
Naudojama kelionėms Gold klasės vagonuose. Ji kainuoją 25 dirhamus(19 iš jų perkeliami į sąskaitą). Bet kelionės dvigubai brangesnės.
Tą pati sidabrinė kortelė, bet suteikia teisę važiuoti aukso vagonuose. Svarbu, jei keliaujate autobusu, kuriame nėra privilegijuotų vietų, mokestis mokamas įprastu sidabro kortelės tarifu.

One Comment

  • Ausra Zu 2019-02-07 at 10:45

    Įdomu tai, kad važiuojant metro, pirmas vagonas skirtas turintiems auksinės korteles, jei jos neturi 100 AED bauda(maždaug 30eur). Antras vagonas skirtas moterims ir vaikams. Linija, kuri nubrėžta jame, negali peržengti vyrai. Jei jie važiuoja su moterimi, tai moteris vienoje pusėje, o vyras kitoje linijos 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.