5 dienos Jordanijoj

2018-12-01

Saliut, keliautojai
pasidalinsiu savo istorija apie Jordaniją, istorija ilga, su naudingais patarimais. Gale yra šitos kelionės santraupa.
Būnant Kieve, ryanair išmeta pigų skrydį į Jordaniją (20e į abi puses), skrydis- už 4 dienų. Bilietus nuperku, o dabar reikia išsiaiškinti kas ten per šalis, neturėjau jokio supratimo apie šį kraštą, žinojau kad joje yra pasaulio stebuklas- Petrą.

Grįžtu iš Kievo į Lietuvą savaitgaliui ir pirmadienį išskrendame į Jordaniją… Būnant dar Lietuvoje per pora dienų susimetam planą ką norim pamatyti ir aplankyti, svarstome mašinos nuomos klausimą, bet jį atmetame dėl keblaus eismo. Išsirenkame objektus: Petra, Negyvoji jūra, pakeliui Nabo kalnas, Ammanas, Džerašas. Dėl laiko stokos atmetame WadiRum, sakėm grįšim iš Izraelio pusės.
Vykstantiems į Jordaniją, siūlau įsigyti Jordanpasą, į kurį įeina ir viza. Apsimoka pirkti jei vyksti į Petrą.
Pirma diena, vidurdienį išskrendame, mūsų laukia vietinis-Ala. Sutarėme kad jam nupirksim iš dury free 4 blokus parlamento cigarečių, 2 kg kalno tabako, ir 2 l degtinės. Už tai jis mus nuveš iš oro uosto į viešbutį irbaoškų grąžins pinigus už goods. Buvo pakankamai rizikingas mūsų veiksmas, nes galėjo apgauti labai lengvai, bet viskas praėjo sklandžiai. Ala- vietinis čiuvakas, šiaip iš Palestinos, bet pase parašyta Jordanietinis. Pirmą dieną jis aprodė miestą, parodė kur nusipirkti sim kortelę 2x pigiau nei šiaip turistams. Parodė kur nebrangiai pavalgyt vietinių maisto. Nakvynė- Cliff hotel, visai geras pasirinkimas, už. 10Jd- 12.5eur gauni Ammano centre double kambarį su shared bathroom.
Antra diena- anskti ryte su Jett bus, vykstame į Petrą, atvykus greit į hotelį nusimest daiktus ir eiti pasižvalgyt! Gerai, kad turime Jordanpassą- su juo įėjimas nemokamas, o šiaip 60 eurų! Pirmą dieną Petroje praėjome 14.5km žygį kalnų takeliais, pamatėme Petros šventyklą iš viršaus, pasiselfinom, pavalgėm LK sausų davinių ir grįžinėjome link išėjimo. Sėdėjau sau ir tabalavau kojomis rydamas sauseką, bet dar nebuvau žinojęs, kad prieš porą dienų viena prancūzė nukrito nuo šitokio aukščio-šitoje vietoje!.. Nulipti žemyn gavos 2x greičiau. Grįžinėjant į viešbutį (Valentin Inn, kaina 18JD doubleroom) prigriebėm picą, sudorojus norėjosi tik pasiilsėt.
Trečia diena- žygis iki Petros vienuolyno- labiausiai jėgas atėmęs žygis! 850 laiptukų į vieną pusę, bet vaizdas užlipus atperka viską! Gerai kad pradėjom kopti nuo 8h ryto, žemesnė temperatūra, turistų mažiau ir beduinų su asilais, kurie velka turistus į vienuolyną… Truputį Petros vaizdą gadina vietos prekiautojai kinietiškomis nesamonėmis. Įdienojus po haiko einame link autobuso, džiaugiamės, kad autobuso bilietu į Ammaną pasirūpinome iš anksto, matėme žmonių laukiančių, kol atsiras laisva vieta autobuse į Ammaną. Kelionė į sostinę truko apie 3 valandas, atvykus į stotį pasipylė taksistų pasiūlymai pavėžėti. Aš visada stengiuosi atsisakyti pirmųjų taksi siūlytojų. Mes naudojome Uber, kas labai palengvino transportą mieste. Tačiau vienas taxi vairuotojas nekalbantis angliškai pasiūlė pavežėti iki hotelio už tą pačią kainą kaip Uberis. Sutikom. Važiuojant išsiaiškinome, kad kelionė iki Negyvosios jūros kainuotų 25JD, paskaičiavom, kad tai labai geras sandoris. Sutarėm kad ryte jis paims mus.
Ketvirta diena- po humuso ir falafelių pusryčių (3 eur dviems) laukiam savo vairuotojo. Važiuojame iki Nabo kalno Masaboje, ten Mozė pamatė atrastąją žemę, mes nematėme, nes buvo rūkas. Okey… Važiuojam iki Dead sea! Nepasakosiu kaip ten smagiai kelia į viršų antgamtinės jėgos, koks sūrus vanduo ir pan. Normaliai priėjimas prie Negyvosios jūros kainuoja 15-20JD, čia kalbu apie tas vietas kur yra dušai. Mums pasisekė sumokėti po 5JD. Puikus variantas, kam nereikia baseinų, gultų, akvaparko ir pan. Vieta vadinasi- Al Wadi resort.
Taip pat yra viešas paplūdimys kur galima maudytis, bet jame nėra dušų, bet žmonės įsigudrina atsivežti savo gėlo vandens ir nusiprausti druskas su 5 litrų vandens talpa.
Po maudynių į mašiną ir atgal į Ammaną. Pakeliui trumpas sustojimas kavos.
Vakare susitinkme su mūsų draugu Ala, važiuojame į mieste esantį dutyfree. Panaudojus mūsų pasus Ala pasiima 6kg kaljano tabako, 4 blokus cigarečių ir brendžio. Duty free įsikūręs west Ammano pusėje, kur viskas išpuoselėta. Į šitą Amano pusę neįmanoma patekti be apsaugos patikrinimo. Čia turčių rajonas, daug šeichų iš Saudo arabijos čia atvyksta papramoggauti.
Apsiprekinus, važiuojam susitikti su cauchsurferiais ant Pasha viešbučio stogo. Čia sutinkame ~15 užsieniečių kurie dalinasi savo istorijomis ir taksistų apgavystėmis :D.
Penkta diena. Važiuojame į Džerašo miestą vietiniu autobusu, už 1JD. Muziejus- senovinai archeologinai pastatai, kurie pastatyti 1-4 amžiuje, įdomi architektūra, išdėstymas. Pataikėme grįžti į Ammaną ant penktadienio 12h- arabų maldos laiko, t.y. niekas niekas nedirba, visi mečetėje išpažįsta blogus darbus.
O mums tai į Ammaną reikia grįžti… surandame autobusą kuriuo grįšime į Ammaną, bet jis tuščias, žinome iš forumų kad turi prisirinkti pilnas autobusas ir tik tada jis pajudės. Nuo įsėdimo, teko pralaukti valandą laiko kol susirinko žmonės ir pajudėjome sostinės link.
Paskutinis humusas Amane ir kelionė į oro uostą su Ala!
Tips:
*Jei kas vyksite į Jordaniją labai siūlau susirasti vietinį žmogų, kuris supažindintų su miestu ir pagrindinėmis taisyklėmis. Galit parašyt į PM duosiu Ala kontaktą, jis paims iš oro uosto ir į oro uostą už paslaugą 🙂
*Rekomenduoju įsigyti Jordanpass.
*Nusipirkti Jett autobuso bilietus į abi puses jei kur važiuojate toliau.
1Diena- Ammanas
2Diena- Petra
3Diena- Petra
4Diena- Negyvoji jūra ir Masaba
5Dienas- Džerašas
https://www.facebook.com/don.ving?fref=gs&dti=2013939058877694&hc_location=group_dialog

No Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.